top of page

Історія лікарні

           Історія Олександрівської лікарні починається з 1896 року, коли Олександрівка входила в п'ятий медичнй відділ Ізюмського повіту.

           У 1935 році була відкрита нова лікарня. Хворих обслуговували 2 лікарі і

6 середніх медичних працівника.

       1940 р. було організовано Олександрівських райздорвідділ. У роки війни на території району було створено підпільний шпиталь, і лише 1943 р. райздорвідділ знову розпочав свою діяльність та проіснував до 1956 року, коли всі функціїї райздорвідділу були спростовані та перейшли до Олександрівської центральної районної лікарні.

           З 1962 року у зв'язку з ліквідацією Олександрівського району документи лікарні були передані до Красноармійського району, а в 1965 році знов був заснований Олександрівський район і лікарня поновила свою діяльність, як Олександрівська ЦРБ.

           1972 р. побудований та введений у експлуатацію новий лікарняний комплекс з просторими лікувальними корпусами в котрих розмістилися 6 стаціонарних відділень, діагностичні служби, поліклінічні відділення з кабінетами прийому лікарів по 15 спеціальностях. Окрім ЦРБ медичну допомо-гу населення району отримувало в умовах ФАПів, лікарняних амбула-торій, дільничих лікарень. Бригади швидкої допомоги безвідмовно свое-часно виєзджали на невідкладні визови.

           3 2012 року в рамках реформування системи охорони здоров'я трапилось структурно-організаційне розділення рівнів надання меддопомоги на первинну та вторинну. Створена служба єдиної системи надання екстренної медичної до-помоги. На базі існуючих лікувально- профілактичних установ створений центр первинної медико-санітарної допомоги, до складу якої увішли 6 амбулаторій сі-мейної медицини, 20 ФАПів. Станція швидкої медичної допомоги реорганізо-вана в окреме відділення, а саме підстанцію смт. Олександрівка обласного це-нтру екстренної медицини та медицини катастроф.

           З 2013 року лікарня функціонує як Олександрівська лікарня планового лі-кування, надає вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу. Ці зміни були не-обхідні для покращення якості медичної допомоги та забезпечення надання ме-дичних послуг населенню. У сфері охорони здоров'я на сьогодні працює 178 чо-ловік. Лікарів -22, середнього медичного персоналу -70 основним завданням яко-го є надання якісної медичної допомоги населенню району.​

bottom of page